Pamje të rënda/ Të bërtitura dhe lot, momenti kur efektivja e policisë humb 4 gishta

516

Gjatë protestës së sotme para parlamentit janë hedhur mjete të forta dhe piroteknike. Policia e Shtetit tha se jan plagosur 12 efektiv policie. Njëra prej tyre ka prerë gishtat.

Nga policia nuk bëhet i ditur numri i të plagosurve nga pala e protestuesve por nga spitali mësohet se një grua është rëndë ndërsa ka dhe disa të tjerë të plagosur.