Operacioni ‘Porosia’ në Elbasan, pas 5 arrestimeve për armë dhe drogë kapet edhe i gjashti (Emri)

167
Pas 5 personave qe u kapen mbremjen e se merkures, sot u kap personi i gjashtë. Në vijim të operacionit të koduar “POROSIA” dhe në vazhdimësi të hetimeve lidhur me procedimin penal të referuar nga Policia Lokale, nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u bë ndalimi i shtetasit:
-Erges Lipo, 30 vjeç banues në Pogradec. Ndalimi i tij, u bë në Pogradec pasi, shtetasi i lartpërmendur dyshohet të ketë konsumuar veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake, e municionit dhe lëndëve eksplozive, e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 278/6 dhe 25 të Kodit Penal.
Policia e Shtetit vuri në pranga 5 persona, operacion që u zhvillua mbrëmjen e së mërkurës në Elbasan.

Të arrestuarit janë:
– Geraldo Yzeirllari, 20 vjeç, banues në Pogradec;
– Kristi Maxhari, 21 vjeç, banues në Pogradec;
– Kristian Petani, 22 vjeç, banues në Pogradec;
– Edmond Abazi, 39 vjeç, banues në fshatin Hudenisht,