Një përplasje e rëndë i dy automjeteve ka ndodhur në Kukës. Aksidenti ka ndodhur rreth mesditës së sotme, te mbikalimi Gostilit, kur janë përplasur dy autmojete një Volëagen tip “Passat” dhe një Ford tip “Focus”.

Për pasojë janë plagosur 4 persona, nga të cuilët 3 ndodhen jashtë rrezikut për jetën, një në gjendje të rëndë.

Policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.