Kapet 1 kg kokainë e pastër, arrestohet trafikanti shqiptar

83
Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi është kapur me kokainë. Policia e Ternit e kishte mbajtur prej kohësh nën vëzhgim shqiptarin, i cili njihej si një nga furnizuesit kryesorë të qytetit me drogë.

Në momentin e arrestimit atij i janë kapur 1 kg drogë e llojit kokaine e cila ishte e paketuar dhe gati për shpërndarje.