Rrogozhinë/ Kamioni del nga rruga, plagoset shoferi turk

193

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë. Një kamion ka dalë nga rruga dhe ka mbetur i plagosur lehtë drejtuesit i mjetit, një shtetas turk.

Dyshohet se shkak i aksidentit mendohet është bërë terreni i rrëshqitshëm si pasojë e reshjeve të shiut.

Shoferi turk ka pësuar dëmtime të lehta dhe ka marrë ndihmën e parë mjekësore.

Ndërsa policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka kryer veprimet e para hetimore.