Kamëz aksidentohen dy fëmijë, shoqërohet shoferi

194

Një aksident automobilistik ka ndodhur në Kamëz ku si pasoje kane mbeyr të plagosur dy fëmijë.

Policia ka shoqëruar shoferin e automjetit që shkaktoi aksidentin.

Ja njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 12:10 në Kamëz automjeti me drejtues shtetasin S. Ç ka aksidentuar këmbësorët, shtetasit e mitur, A. M.,6 vjeç dhe L. M.,15 vjeçe.

Si pasojë e përplasjes dy të miturit u dërguan në spital për ndihmë të specializuar mjeksore.

Drejtuesi i automjetit shtetasi S. Ç do shoqërohet në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Policia rrugore ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.