“Jemi për pushime”/ Policia kap mat shqiptarët nervozë me 10 kg heroinë në Itali

229
Një operacion anti-drogë në Itali ka përfunduar me arrestimin e dy shqiptarëve. Ata u ndaluar gjatë një kontrolli rutinë në rrugët e Komos, dhe pas shfaqjes së nervozizmit, karabinierët vendosin t’i bënin një kontroll të imtësishëm automjetit të tyre.
Dy shqiptarët M.G dhe L.I. kishin fshehur 10 kg heroinë në pjesën e pasme të krostkotit të makinës. Në fillim ata gënjyen karabinierët duke i thënë se kishin ardhur vetëm për pushime si dhe për të blerë ndonjë makinë, shkruajnë mediat italiane.