Ja kush është vajza që vrau veten për të dashurën

258
Zbardhet mesazhi i fundit i 20-vjeçares Ida Xherahu, nga Fieri, e cila i dha fund jetës duke u vetëhedhur nga tarraca e një ndërtese, pranë Inxhinierisë së Ndërtimit, aty ku edhe studionte. Mediat shkruajnë se vajza ndërmori aktin e rëndë për shkak të dashurisë që kishte për një femër tjetër. Me sa duket vajza tjetër i kish refuzuar ndjenjat e 20-vjeçares nga Fieri, gjë që e shtyu drejt vetëvrasjes. Nga mesazhi i fundit që ajo ka postuar në Instagram, duket se në një farë mënyre kishte dhënë një paralajmërim, kur thoshte se: “Në jetë, pavarësisht çdo gjëje, lër gjurmë që edhe kur të mos jesh më të të kujtojnë” Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe trupi i pajetë i vajzës është gjetur sot në mëngjes në rrugën “Artan Lenja”. Mësohet se mbrëmë ajo ka tentuar t’i japë fund jetës duke gëlltitur një sasi të konsiderueshme fotok sin e ( bar miu ) e më pas ka ndërmarrë aktin e rëndë.