Itali/ Nuk e lejonte të takonte fëmijët, shqiptari vret veten dhe ish-gruan

197
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një shqiptar ka vrarë ish-gruan e tij italiane, nënën e saj dhe më pas është vetëvrarë. Ngjarja ka ndodhur pas mesnate në zonën e Ravigos. Çifti i divorcuar kishin dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë. Pas divorcit, Rosica Montana nuk e lejonte shqiptarin ti takonte fëmijët e tij, prandaj dhe ai ka bërë këtë zgjedhje të rëndë për ti dhënë fund jetës.