I digjen 2 makina në mes të natës vlonjatit, Policia: E qëllimshme

52
Një qytetari nga Vlora, E.A, i janë djegur në mes të natës, njëhërësh, të dy makinat e tij, një Benz dhe një BMË. Ngjarja ka ndodhur në orë 2:00 pas mesnate në lagjen lagjen “1 Maji”
Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe paraprakisht ka konstatuar se zjarrvënia ka qënë e qëllimshme. Megjithatë, hetimi ëhstë në vazhdon dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe për identifikimin e kapjen e autorit.
Një tjetër makinë është djegur rreth orës 00:40 në fshatin Bishan, Vlorë, një ”Volkswagen” në pronësi të shtetasit K.T., banues në Kafaraj, Fier. Por, nga hetimet doli se zjarri mund të jetë shkaktuar si pasojë e një shkëndije elektrike në mjet.