Humb jetën tragjikisht fëmija 8 vjeç, mbytet në kanal

147
Një fëmijë 8 vjeç ka humbur jetën në mënyrë tragjike. 8 vjeçari A.D ka rënë në një kanal vaditës të fshatit Çerenç.

Fëmija nuk është vënë re gat ë rritur dhe për paojë ka humbur jetën. 89 vjeçari banonte në Durrës, dhe mendohet se kishte shkuar për pushime tek të afërmit e tij.

Njoftimi i policisë:
Më datë 01.09.2017, rreth orës 15:30, në fshatin Ostren i Vogël, në kanalin e ujit vaditës të fshatit Çerenec, nga pakujdesia ka rënë në ujë dhe ka gjetur vdekjen fëmija me iniciale A.D. vjeç 8 banues në Durrës. Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër, për ngjarje aksidentale.