Heroinë, kanabis dhe para cash në banesë, arrestohet shqiptari

Një 41 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke me akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të banesës së tij në ishullin Zakynthos, iu gjetën dhe sekustruan në cilësinë e provës materiale 43 paketa heroinë me peshe te pergjithshme rreth 1,3 kg.

Policia gjithashtu sekuestroi 340 gr kanabis të ndare në 32 paketa, 1.900 euro si dhe paund skocezë dhe dollarë amerikanë.