Gruaja në timon përplas fëmijën, largohet menjëherë nga vendngjarja

324
Përplas një fëmijë dhe e braktis duke u larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.
Shoferja është identifikuar si E. Veliko 30 vjeçe dhe më pas ka përfunduar në pranga.
Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës, në vendin e quajtur ‘rreth-rrotullimi i fruta-perimeve’ ku mjeti tip ‘Nissan’ plagosi fëmijën e mitur, gjendja e të cilit nuk dihet ende.
Veliko do të përballet në gjykatë nën akuzat e “Shkelje e qarkullimit rrugor” dhe “Largim nga vendi i ngjarjes”.