Grabitet me armë filiali i një banke në Shijak, autori merr 100 mijë lekë

167
Një person i armatosur dhe me maskë ka grabitur filialin e një banke në qendër të qytetit të Shijakut.
Mësohet se shuma e grabitur ëshët rret 1 milionë lekë.
“Për pasojë ka marrë një shumë të hollash rreth 100 000 lekë të reja ,dhe dëme në njerëz nuk ka” informon policia e Durrësit paraprakisht duke bërë dhe një identikit të autorit.
“Autori është rreth 170 cm gjatë, i veshur me bluzë ngjyrë të kuqe , pantallona xhinse dhe është larguar në këmbë.
Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorit.