Grabiten 1 milionë lekë pranë Gjykatës së Apelit, goditet me thikë në këmbë i riu

106
Një grabitje ka ndodhur ditën e sotme në lagjen “24 Maji”, përballë Gjykatës së Apelit, në Vlorë. Mësohet se grabitësi ka goditur me thikë në këmbë një 26-vjeçar, dhe i ka marrë 100,000 lekë të xhiros ditore, të kompanisë ku punon.
Njoftimi i policisë
Më datë 09.07.2017, ora 05.13, në lagjen “24 Maji”, përballë Gjykatës së Apelit, persona të paidentifikuar, kanë goditur me thikë në këmbë shtetasin F.B, vjeç 26, banues në Vlorë dhe i kanë marrë rreth 100,000 lekë të xhiros ditore, të kompanisë ku punon. Neni 139 i Kodit Penal.