Gjirokastër, në pranga 39-vjeçari i dënuar dy herë për trafik droge

142
Kapet në Gjirokastër një shtetas i shpallur ne kërkim për trafik droge, i dënuar me 15 vite e 10 muaj burg. Odhise Dede, 39 vjeç, banues në Gjirokastër është dënuar nga Gjykata e Pogradecit me 11 vite burg për trafik droge.
Për të njëjtën akuzë është dhunuar edhe nga Gjykata e Durrësit me 4 vite e 10 muaj burg. Shtetasi i sipërpërmendur është shpallur në kërkim nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit,për veprën penale ‘’Prodhim dhe Shitje Narkotikësh’’.