Gjendet një makinë e djegur në Fushë-Krujë, dyshohet se u përdor në vrasjen e Mario Majollarit

233
Një mjet është gjetur i djegur në fshatin Gramëz të Fushë Krujës mëngjesin e sotëm. Dyshohet se mjeti është përdorur në ekzekutimin e 28-vjecarit Mario Majollari mbrëmë në zonën e Kinostudios në Tiranë.
Dyshohet se autorët ende të paidentifikuar kanë braktisur mjetin dhe i kanë vendosur flakën për të humbur gjurmët. Deri më tani policia ka shoqëruar 15 persona dhe pista kryesore e vrasjes mbetet hakmarrja.
Babai i tij Avni Majollari është dënuar me burg përjetë për vrasje të dyfishtë në vitin 2000. 28-vjecari e ndiente rrezikun dhe kishte kërkuar azil në Suedi, por i ishte refuzuar.
Njoftimi i policise:
Rreth ores 20.25 ne nje rrugice qe lidhet me rrugen “Aleksander Moisiu” eshte vrare me arme zjarri, dyshohet pistolete, shtetasi M.M, 28 vjeç.
Grupi hetimor ka mberritur brenda pak minutash ne vendngjarje dhe po sekuestron e grumbullon çdo prove per te identifikuar dhe perballur me drejtesine autoret e krimit.
Forca te shumta policie kane ngritur pika kontrolli ne zone, si dhe ne te gjitha rruget lidhese me vendin e ngjarjes.
Per hetimin e saj eshte ngritur nje grup i posaçem hetimor me specialiste te Drejtorise Vendore te Policise Tirane.
Policia ka shoqeruar e po vijon shoqerimin e disa shtetasve qe mund te ndihmojne me deshmite e tyre per zbardhjen e rrethanave te vrasjes.