Fushë-Krujë, zjarr në një fabrikë këpucësh, rrezikohen banesat

112
Një zjarr ka përfshirë një fabrikë këpucësh në qendër të qytetit Fushë-Krujës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2:00 të mesditës së të mërkurës. Nga rënia e zjarrit rrezikohen edhe banesat. Menjhëerë ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, të cilët po përpiqen të mbajnë nën kontrollt flakët. Nuk dihen ende rrethanat dhe shkaku i rënies së zjarrit.