FOTO/ Zjarri në fabrikën në Kashar, kush janë “heronjtë e heshtur” që luftuan me flakët

196

Ditën e djeshme një fabrikë riciklimi mbetjesh në Kashar u përfshi nga zjarri, ndërsa u deshën shumë orë për të fikur flakët.

Në luftë me shuarjen e flakëve ishin “heronjtë e heshtur”, ku zjarrfikëset u vunë në rrezik dhe jetën e tyre. Punonjësit e shërbimit të zjarrfikëses luftuan me flakët, duke parandaluar kështu një tragjedi të përmasave të mëdha, pasi nga flakët kanë rrezikuar edhe disa biznese të tjera.
Ka qenë Shërbimi Zjarrfikës i Tiranës që ka postuar në faqen e saj të ‘Facebook’-ut një video ku tregohen detaje mbi aksionin e djeshëm, ku rezultoi se e diela ishte një ditë e ngarkuar për këtë punonjës.

105

1113

1211

1310-768x432

31103520_763953053811658_3482937311316934656_n

31113524_763953200478310_6545295851458134016_n

31117404_763953027144994_7835982649742065664_n

31124283_763953180478312_4975683659244765184_n

31131108_763953117144985_7651884696279711744_n

31168661_763952997144997_2912959356880289792_n

31180162_763953083811655_8533403734233841664_n