FOTO/ Kishin kthyer ullishtet në parcela me kanabis, 4 në pranga, mes tyre 2 shqiptarë

236

Policia greke arrestoi katër persona, mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen se kultivonin kanabis. Mediat greke raportojnë parcela me kanabis ishte mbjellë në rrethinat e Agio Vasilios në një ullishte në Kretë, ndërsa u sekuestruan 531 bimë.

Trafikantët e arrestuar janë dy shtetas grekë, 40 dhe 52 vjeç, si dhe dy shqiptarët, 21 dhe 31 vjeç.

‘Zougla.gr’ shkruan se përveç drogës u sekuestrua edhe dy armë, një shumë parash prej 1.000 eurosh, 9 celularë, një makinë po ashtu edhe pajisje të ndryshme që përdoreshin për kultivimin e kanabisit.
1

2

3

kanabis