EMRI/ Aksidenti tragjik në Selanik, ky është 20-vjecari nga Elbasani që humbi jetën (Foto)

193
Një 20–vjeçar shqiptar u nda nga jeta pas një aksidenti tragjik të ndodhur mëngjesin e së shtunës Selanik të Greqisë. Sipas mediave greke i riu shqiptar nuk mundi t’i bëjë ballë plagëve të rënda.
20-vjeçari është identifikuar si Stelio M. dhe prej vitesh jetonte në Selanik të Greqisë
I riu nga Elbasani teksa po udhëtonte me makinën e tij, humbi kontrollin dhe u përplas më një automjet të parkuar.
Kjo përplasje ishte fatale për të riun, i cili po udhëtonte i vetëm në automjet.
Aksidenti ndodhi rreth orës 03:00 të mëngjesit, në kilometrin e 6, afër plazhit të Dionisiou, raportoi policia greke.