E zë gjumi duke drejtuar makinën, perfundon në lumë

152
Një aksident ka ndodhur mengjesin e sotem në rrugen gjirokasrev Tepelebe,. Aksidenti dyshohet se ka ndodhur për shkak se drejtuesin e mjetit dhe pasagjerin i kishte zënë gjumi.
Automjet ka përfunduarnë breg të lumit Drino, pasi drejtuesi humbi kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga në Shkallë të Zezë.
Mjeti tip ‘Ford’ AA626EJ mësohet se po kthehej nga Greqia ku është aksidentuar në Ujin e Ftohtë.
Dy personat që udhëtonin në mjet kanë marrë dëmtime të lehta, pasi kanë mundur të hidhen nga makina para se të përfundonte në lumë.
Aksidenti dyshohet se ka ndodhur për shkak se drejtuesin e mjetit dhe pasagjerin i kishte zënë gjumi.