E rëndë/ Adoleshenti përplas me motor këmbësorin, vdes në spital i moshuari nga Divjaka

147

Një aksident i rëndë është regjistruar në orët e vona të pasdites së sotme në Divjakë. Një 17 vjeçar, me iniciale E.B, i cili po ecte me motor, ka përplasur një këmbësor, i cili ishte duke kaluar në rrugë.

88-vjeçari me iniciale E.N nuk ka mundur dot t’u mbijetojë plagëve të marra dhe si pasojë ka ndërruar jetë në spital.

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për kapjen e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.