Durrës, shpërthen bombola, plagosen dy vëllezërit

217
Një aksidnet i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Durrës. Nga shpërthimi i një bombole kanë mbetur të plagosur dy përsona. Ta plagosur nga kjo ngjarje kane mbetur dy vellezer Sokol dhe Bardhok Proja nga Ishmi, 45 dhe 50 vjeç.