Drogë e madhe në Itali, prangoset një shqiptar

223
Një sasi e madhe droge është sekuestruar në Itali dhe në pranga ka rënë një shqiptar.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat e vendit fqinj.

Sipas tyre arrestimi është bërë në zonën e Aprilia-s, Latina.

Shqiptarit, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, i janë gjetur 45 kilogramë kanabis sativa.

Policia italiane bën të ditur se detajet në lidhje me këtë aksion do të bëhen publikë në një konferencë për mediat që do të mbahet sot.