Dosja ‘Xibraka’, Krimet e Rënda japin vendimin. Ja sa dënohet nipi i Enver Hoxhës

28
Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për 9 personat e dosjes ‘Xibraka’, ku mes tyre është edhe nipi i Enver Hoxhës, Ermal Hoxha.

Ai u arrestua bashkë me disa persona të tjerë pas zbulimit të laboratorit të kokainës në fshatin Xibrakë të Elbasanit.

Vendimi për 9 të pandehurit e “Laboratorit të Xibrakës”:

10 vite burg për Ermal Hoxhën
12 vite burg për Ilir Hysenin
10 vite burg për Arjan Dalipin
13 vite burg për Genci Xhixhën
11 vite burg për Gentin Gjonajn
12 vite burg për kolumbianët Cesar Avila dhe Valter Moreno
11 vite burg për Klemend Dalipin
13 vite burg për Sajmir Batkun