Dibër/ Donte të vriste babain, qëllon me tre plumba në fytyrë fëmijën 6 vjeç

182

Një fëmijë 6 vjeç është plagosur me armë zjarri në Dibër. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Krastë të Martaneshit. Fëmija ka marrë tre plumba në pjesën e fytyrës. Shënjestër e atentatit ka qenë babai i 6-vjeçarit. Autor dyshohet se është Jetmir Koxherri.

Pas konfliktit që Koxherri pati me babain e të miturit, ka marrë një armë automatik dhe ka shkuar në banesë për ta vrarë. Për fat të keq plumbat kanë kapur fëmijën, i cili mbeti i plagosur rëndë.

I mituri është dërguar në spital rajonal të Dibrës, ndërsa pritet një helikopter për ta transportuar për në Tiranë, pasi ndodhet në gjendje të rëndë.

Ndërkohë policia ka arrestuar autorin e kësaj ngjarje të rëndë, Jetmir Koxherrin.