Dhuna ndaj 3-vjeçarit/ Kopshti i Shabanit, 3 muaj i pa inspektuar

214
Një ditë pas publikimit të skandalit të rradhës ku administratorja e një kopshti privat në Sauk, Anjeza Shabani rreh brutalisht një fëmijë të mitur vetëm 3 vjeç. Kopshti “Diren” nuk inspektohej prej 3 muajve. Ministria e Arsimit është përgjegjëse për dhënien e lejeve të ushtrimit të funksionit. Kopshti “Diren” i kishte plotësuar të gjitha kushtet dhe ishte brenda rregullave dhe prandaj ishte i pajisur me leje apo licencë. Anjeza Shabani administratorja e kopshtit privat në Tiranë, është shoqëruar në polici. Pamjet e dhunimit të një të mituri në kopësht u transmetuan mbrëmjen e së hënës nga emisioni investigativ “Stop”/ Report TV