Denoncohet zhdukja e 4 pushueseve në plazhin e Durrësit

114

Katër pushuese janë denoncuar si të zhdukura sot nga familjarët në policinë e Durrësit, por tre prej tyre janë gjetur pak më vonë. E denoncuar si e humbur ishte Erza Gashi, 6 vjeçe e cila mbante të veshura pantallona të shkurtra rozë, e cila është parë për herë të fundit tek bar “Riva”. E mitura nga Kosova ka qenë në plazh bashkë me familjen dhe është gjetur pak më vonë.
E zhdukura e dytë është vogëlushja 10 vjeçare Linda Gashi, e cila u pa për herë të fundit tek lokal “Kanal Grande”. Vogëlushja është me flokë te shkurta dhe ka të veshura rroba banjoje. Rreth tre orë nga zhdukja ajo ju gjet dhe dorëzua familjes. Ndërkohë e zhdukura e tretë është 64 vjeçarja Xhemile Morina, e cila mban veshur një bluzë dhe fund të zi me pika të bardha. Ajo u gjet rreth orës 14.30 të ditës së sotme. Pak pas mesditës ka humbur edhe 7 vjeçarja Anjeza Maloku,me flokë të gjata, bjonde, pranë hotel “Gostivari”. Vajza është me rroba banjo. Për të nuk ka të dhëna. Për këdo që mund të ketë informacion për të zhdukurit, policia vë në dispozicion numrin e telefonit 0694110217.