Cërrik, banesa përfshihet nga flakët

288

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Gostim të Cërrikut

Gjatë përpjekjes për të shuar zjarrin është lënduar lehtë pronari banesës me iniciale R.S, i cili është dërguar në spital për të marrë ndihmën mjeksore.

Dyshohet se shkaku i zjarrit është një bombul e vogël gazi.

“Nga hetime paraprake dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e pakujdesisë së bombulës së vogël të gazit,”-raporton policia.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar shërbimet e policisë dhe zjarrfiksja, që bënë të mundur shuarjen e flakëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të zjarrit.