Çantë me heroinë në makinë, ja çfarë e nxori bllof shqiptarin në Itali

149
Një shqiptar u arrestua nga policia italiane në Brindisi pasi u kap me një sasi lënde narkotike heroinë.
Karabinierët ndaluan për kontroll rutinë një makinë, në bordin e së cilës ndodheshin tre persona, dy prej të cilëve ishin shqiptarë.
Dyshimet e karabinierëve nisën kur njëri prej shqiptarëve u bë nervoz dhe kështu vendosën për një kontroll më të imtësishëm në të gjithë automjetin.
Gjatë kontrollit në brendësi të një çante u gjet 1 kilogramë heroinë, e paketuar me letër alumini.
Të gjithë personat që ndodheshin në makinë u shoqëruan në polici për t’u marrë pyetje, deri kur njëri prej shqiptarëve, emri i të cilit nuk bëhet me dije, pranoi se çanta me lëndën narkotike i përkiste atij.