Bllokohet në grykëderdhjen e Semanit një skaf super i shpejtë

151
Një skaf super i shpejtë i markës Korbeli është bllokuar mbrëmjen e djeshme në grykëderdhjen e lumit Seman.
Operacioni u krye nga Policia Kufitartare e Vlores.
Mësohet se janë ndaluar nje shtetas shqiptar V.L vjec 46 nga Vlora dhe nje shtetas italian Giuseppe Lonoce,datelindjes 9.11.1981 të cilët ndodheshin në të.
“Dyshohet se do te trafikonin lende narkotike ne drejtim te Italise. Superskafi u sekuestrua ne cilesine e proves materiale” thuhet në njoftimin e policisë së Vlorës
Materialet ju kaluan Prokurorise Vlore per vep.penale te Kalimit te paligjshem te kufirit neni 297 i Kodit Penal