Bllokohet mjeti me drogë në Igumenicë, arrestohen dy shqiptarët

134
Policia greke ndalon një automjet brenda në qytetin e Igumenicës në të cilin kishte mbi 10 kg marijuanë.
Mësohet se 11 pakot e drogës u zbuluan nga qeni i policisë, pasi ishte fshehur ne një vend te krijuar enkas.
Ndërkohë, në pranga ranë drejtuesi dhe pasagjeri, të dy shqiptarë të moshës 22 dhe 23 vjeç.