Belsh, parandalohet krimi,sherr me armë mes të rinjësh, arrestohen 4 persona

209
Policia e Elbasanit ka parandaluar një konflikt me armë mes të rinjsh që mund të përfundonte me viktima, në Belsh.  Tre shokë mbremjen e djeshme pasi kishin konsmuar pije alkoolike janë konfliktuar me njëri tjetrin. Fillimisht debati jane perfshire kushurinjte Ferdinand dhe Ervis Hysa te cilet kane debatuar me shtetasin Benar Hidri. Ne sherr e siper Ervis Hysa ka nxjerre pistoleten duke qelluar ne ajer, duke shkaktuar panikne zonen perreth. Ardhja e menjehershme e policisie ka bere qe kjo ngjarje te perfundoje pa viktima. Policia shoqëroi personat e përfshirë në konflikt dhe sekuestroi armën, pistoletë.
Në vendngjarje në cilësinë e provës materiale u sekuestrua:
Një armë zjarri pistoletë e tipit TT, e kalibrit 7.62mm, 
Një krëhër me 7 fishekë, model 54 
Një gëzhojë e kalibrit 7.62mm.