Arrestohen hajdutët besimtarë të katedrales së Korçës

143

Kanë rënë në prangat e policisë dy nga grabitësit e katedrales së Korçës.

Uniformat blu kanë arrestuar Genci Arifin dhe Joan Cigaren, 40 dhe 23 vjeç, si autorë të dyshuar.

Ndërsa është shpallur një kërkim një person i tretë, identiteti i së cilit nuk bëhet i ditur, si bashkëpunëtor në dhunimin dhe grabitjen e katedrales mbrëmjen e së dielës (2 gusht).

23-vjeçari rezulton përdorues i lëndëve narkotike.