Aksidenti tragjik/ Shuhen 3 femrat e familjes shqiptare në Kanada

162
Një aksident tejet i rëndë ka ndodhur disa ditë më parë në Toronto, Kanada ku jetojnë edhe shumë shqiptarë. Viktima të aksidentit janë gjyshja, vajza dhe mbesa., përkatësisht, Xhemile Vokshi 55 vjeçe, e bija Valbona Vokshi 35 vjeçe dhe e mitura Isabela Kuçi 5 vjeç. Në aksidentin e rëndë janë përfshirë disa mjete, pro fatkeqësisht makina ku udhëtonte familja shqiptare u përfshi nga flakët dhe asnjëra prej tyre nuk arritën të shpëtonin. Lajmi për vdekjen e tyre e dha një mike e familjes e cila gjithashtu tha se ka nisur një fushatë për mbledhjen e fondeve në “GoFundMe.com” për të përballuar shpenzimet e funeralit. Ndërsa vajza tjetër e viktimës, Blerta dhe djali i saj 2- vjeçar ndodheshin në një makinë tjetër e cila gjithashtu u përfshi në aksident, por fatmirësisht shpëtuan. Valbona e cila drejonte dhe mjetin, kishte emigruar në Kanada prej 15 vitesh, atje kishte krijuar familjen dhe punonte me prindërit në një restorant.