Aksident tragjik në Itali, shqiptari në luftë me vdekjen në spital, pasi u përplas nga një makinë

212
Ishte duke u kthyer në shtëpinë e tij, kur një makinë e ka përplasur duke e lënë në gjendje të rëndë. Shqiptari me inicialet B. P., 42 vjeç banues në Rexhio Emilia ndodhet në spital në luftë më vdekjen.

Shqiptari ishte duke shkuar drejt sheshit ‘tringjyrësh’, kur një makinë e drejtuar nga një nigerian 38-vjeçar, duke e lënë në gjendje të rëndë.

Ai është dërguar në spitalin e ‘Santa Maria Nuova’ kur është në gjendje të rëndë në repartin e reanimacionit. 

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe ka nisur hetimet në lidhje me aksidentin. Nigeriani është ndaluar nga policia.