Aksident i rëndë, përplaset furgoni i punonjësve të Fierzës: një i vdekur, disa të plagosur

220
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tropojë: furgoni me të cilin udhëtonin punonjësit e HEC-it Fierzë sot në mëngjes është aksidentuar. Për pasojë ka humbur jetën një person, Dem Oruçi, dhe janë plagosur disa të tjerë. 
Aksidenti ka ndodhur në fshatin Dushaj, në zonën D.