Aksident i rëndë në Vlorë, humb jetën oficeri i policis

109
Një aksident me një të vdekur dhe një të plagosur është shënuar pasditen e së mërkurës në aksin rrugor Radhimë-Orikum. Të dhënat e para flasin se automjeti tip Nissan me targë AA 935 NL ka rrëshqitur nga rruga, duke u përplasur më një tjetër automjet. Shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe, me të cilën ka qenë duke udhëtuar automjeti dhe humbja e kontrollit nga shoferi i tij. Dyshohet se i vdekur ka mbetur Shpëtim Abazi rreth 50-vjeç oficer policie.