Aksident i rëndë në “Qafë Thanë”, disa persona të plagosur

149
Një tjetër aksident automobilistik ku janë përfshirë dy makina është shënuar në aksin Qafë Thanë-Elbasan.
Mësohet se në aksident janë përfshirë dy makina të tipit “Land Rover” ngjyrë të bardhë dhe “Toyota” ngjyrë gri me targa TR 7684 G.
Mësohet se shkak për aksidentin ku kanë mbetur disa të plagosur, janë bërë kushtet e përkeqësuara të motit.