Aksident i rëndë në Korçë, dy të plagosur rëndë nga përplasja e makinave

34
Një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Korçë. (foto ilustruese)
Ngjarja ndodhi në fshatin Dishnicë, dhe si pasojë e përplasjes së dy automjeve, kanë mbetur dy të plagosur.
Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. Ndërkohë dy të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spital.
Sipas raportimeve të para, dy të plagosurit janë në gjendje të rëndë.