Aksident i frikshëm në Vlorë, 4 makina bëhen copash

187
Një aksident i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Vlorës, në rrugën transballkanike.
Dy makina janë përplasur me njëra tjetrën duke përfshirë në aksident dhe dy automjete të tjera.
Përplasja ka qenë mjaft e fortë saqë njëra nga makinat është përmbysur ndërsa një tjetër është shkatërruar thuajse plotësisht nga impakti i aksidentit.
Nga njoftimet paraprake vetëm një person dyshohet të jetë në gjëndje të rëndë për jetën, ndërsa disa persona janë plagosur por fatmirësisht pa lëndime serioze.