VIDEO/ ‘Sepse këta janë Harbutë dhe Hajdutë’!, ish deputetja denoncon dhunën e policisë….

308

Nada Meçorapaj ish deputete e Partisë Demokratike ka ndarë në faqen e saj në facebook një video ku tregohet hapur sjellja prej banditësh e policisë së shtetit të cilët pa asnjë urdhër apo vendim u sulen njerëzve që punojnë gjatë sezonit turistik në Sarandë.

“Natën pa pritur një vendim gjykate, sepse këta janë edhe gjykata edhe policia. Sepse këta janë Harbute dhe Hajdutë!”, shkruan Meçoarapaj

Ja postimi i plotë i ish deputete së PD:

Ora 4.30 e mengjesit. Pa një vendim institucional. Me forca të shumta policore. Kjo është ndërhyrja brutale e banditëve të veshur me uniformë kundër njerëzve punëtore dhe sipërmarrësve në Sarandë, në kulmin e sezonit turistik.

Familjarët njoftojnë se ka të plagosur dhe të shtruar në spital pas ndërhyrjes me forcë të policisë. Siç do shikoni në video kundër

Image