VIDEO/ Japoni, fuqia e tajfunit Jebi, shihni si rrëzohet pjesa ballore e një ndërtese

154

Tajfuni Jebi, i klasifikuar nga meteorologët, si më i forti që ka goditur Japoninë në 25 vitet e fundit, ka shkaktuar deri tani përmbytjen e aeroportit të Kansai në Osaka dhe erëra që arrijnë më shumë se 210 km/orë.

Pasi ka kaluar prefekturën e Tokushima, stuhia është drejtuar në qytetit Kobe për të shkruat me pas drejt detit të Japonisë.

Në videon që po shihni, të postuar në Twitter, duket fuqia e erës që rrëzon pjesën ballore të një ndërtese dhe bie mbi një kamion dhe një makinë në rrugë.