Është duke u mbajtur në Nion të Zvicrës evenimenti për hedhjen e shortit të Uefa Champions League ku dhe do të jepen shumë çmim për disa lojtarë e ish-lojtarë. Ndërsa tani çmimin e parë e ka marrë David Bekam.

40366089_1188985147906682_293551621588123648_n

“Çmimi Presidencial i UEFA-s”. I jepet Dejvid Bekam për arritjet e jashtëzakonshme në futboll, profesionalizmit dhe kualiteteve të mëdha si njeri. Keilor Nava shpallet portieri më i mirë i sezonit duke mposhtru Alison Beker dhe Xhanluixhi Bufon.

bandicam 2018-08-30 19-09-17-997

Ndërkohë Ramos shpallet mbrojtësi më i mirë i vitit duke mudnur Marselon dhe Varanin. Modriç shpallet mesfushori më i mirë. Eqaul Game i jepet Guram Kashias. Çmimi është dhënë pasi lojtari vendosi në krah një shirit kapiteni ku shprehej mbështetja ndaj LGBT-së.

Çmimet Live|

Trofeun e “Futbollistit më të mirë të Vitit” e fiton Luka Modriç. Kroati ka mposhtu për këtë trofe Kristiano Ronaldon dhe Muhamed Salah.

bandicam 2018-08-30 19-20-57-106

Çmimin e “Futbollistes së Vitit” e fiton Pernille Harder.

Trofeu “Equal Game” jepet për herë të parë dhe e fiton Guram Kashia.

Sulmuesi më i mirë i vitit është shpallur padyshim Kristiano Ronaldo.

Luka Modriç shpallet padyshim “Mesfushori më i mirë i vitit”

Serxhi Ramos fiton çmimin e “Mbrojtësit më të mirë të sezonit”

Keilor Navas fiton çmimin “Portieri më i mirë i sezonit”

Devid Bekam fiton “Çmimin Presidnecial nga UEFA”