Doda kujton Olldashin me një poezi: Rolet u ndan keq në skenë

  59
  Ish-deputetja e Partisë Demokratike, aktualisht nënkryetare e PDIU-së, ka përkujtuar gjatë ditës së sotme ish-kolegun dhe mikun e saj, të ndjerë Sokol Olldashi. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ajo ka publikuar një poezi me titullin “Teatri i Hijeve”, in memoriam për ish-deputetin e PD-së Olldashi, i cili humbi jetën në një aksident tragjik.

  Teatri i hijeve
  Sokol Olldashi (in memoriam)
  Rolet u ndanë keq në Skenën e Madhe
  Që në fillim.
  Më pas
  Gjithçka kish marrë fund
  E s’mund të zhbëhej.
  Regjisori
  Këtë e kuptoi i fundit
  Ndaj kur sipari u ngrit
  Iku
  Duke thënë se do të kthehej
  Pas Shfaqjes.