Berisha: Revolta qytetare në Shkodër i ngriu vizitën e planifikuar dy javë para të Ramës

  108
  Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas lajmit se kryeministri Edi Rama anuloi vizitën e tij në Shkodër, ku dhjetra qytetarë protestuan kundër taksës së TVSH-së.
  Berisha përmes një statusi në ‘Facebook’ tha se revolta qytetare në Shkodër i ngriu vizitën Ramës. Mes të tjerash ish-lideri i PD-së vlerësoi iniciativën e qytetarëve të Shkodrës që sipas tij bën që Rama të anulonte vizitën.
  REAGIMI I BERISHËS
  Revolta qytetare ne Shkoder i ngrin viziten Edi Rames!
  Shkodra ne kembe ne revolte kunder Edvin Kristaq Rames, antishqiptarit qe urren shkodranet, verioret dhe mbare shqiptaret!
  Nderim te veçante qytetareve te Shkodres qe i ngrine viziten e pregatitur per dy jave rrjesht, urrejtesit te tyre dhe mbare shqiptareve, qe tallej me ta ditet e permbytjeve dhe do shkonte sot per llogje pazari! Fitore!! sb