Vrau 2 persona në autostradën e Houstonit, autori në arrati

211

Një person i armatosur është në arrati pasi vrau dy persona në një makinë, në një nga autostradat e Houston, ndërsa shoferet e tmerruar shikonin zhvillimin e ngjarjes, thanë autoritetet.

Policia fillimisht mori një telefonatë për një aksidenti në 5:55 të mëngjesit, por kur mbërritën shtatë minuta më vonë, ata gjetën një skenë me të shtëna.

Incidenti fatal nisi si një përplasje midis dy makinave të drejtuara drejt lindjes në Interstate 10, tha Ndihmësi i Shefit të Policisë së Houston, Bobby Dobbins, të enjten në mbrëmje në një konferencë shtypi.

“Njëra nga automjetet goditi automjetin tjetër dhe më pas e rrëmbeu personin e makinës së goditur … e ngjashme me një manovër “zhdukje”, sipas videos së postuar nga Policia e Houston, raporton CNN.

Personi i armatosur filloi të qëllonte, ndërsa makina po rrotullohej drejt greminës.

Dy personat në automjetin që goditën makinën tjetër dolën jashtë, ku njëri kishte një armë në dorë.

Autori i sulmit, i përshkruar nga një dëshmitar si një mashkull hispanik, gjuajti shumë herë drejt makinës që ishte goditur, duke e ndjekur atë ndërsa rrëzohej poshtë një kodër, tha ai.

Policia gjeti lëndë narkotike në makinën e dy viktimave, të dy ishin njerëz “me ngjyrë”dhe kishin moshë mesatare, tha Dobbins pa i identifikuar më tej.

Një dëshmitar, i cili kishte një pistoletë në makinën e tij, qëlloi disa herë kur pa që autori u kthye drejt tij, tha Dobbins.

Ai vrapoi lart kodrës, hipi në makinën e tij dhe u largua, tha Dobins.