VIDEO/ Rrëzohet avioni ushtarak në Algjeri, dyshohet për 200 të vdekur

294
Një avion ushtarak është rrëzuar në Algjeri, ndërsa dyshohet se 200 persona kanë humbur jetën.
Avioni u rrëzua pranë aeroportit në Boufarik, që ndodhet rreth 30 kilometra në jugperëndim të kryeqytetit algjer.
Të paktën 14 ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes. Nuk dihen ende shkaqet dhe motive e rrëzimit të avionit,.