Tunizi, shpërthen autobusi i rojeve presidenciale, 6 të vdekur

115
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në kryeqytetin e Tunizisë, duke shkaktuar disa viktima. Mediat lokale bëjnë të ditur se autobusi që transportonte rojet presidenciale ka shpërthyer në sheshin Avenue Mohamed V në Tunis. Sipas dëshmitarëve, gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.